MENU

ŁÓDŹ FABRYCZNA

03 September 2020
0
922
0

Deszczowo, wietrznie i pusto tak przywitała nas Łódź. Pogoda nie rozpieszczała, a mimo to plan zrealizowany.

Nie ważne czy mówimy o niej Łódź fabryczna, czy Łódź przemysłowa, każde z tych określeń oddaje industrialny charakter zabudowy miasta.  Niezliczona ilość zabytków i ich wielkość dominująca przy traktach ulic, zachwyca kunsztem wykonania. Przeważająca czerwona cegła na elewacjach budynków, dominuje w naszych kolejnych punktach do zwiedzania.
Wielkie zaadaptowane na miejsca kultury, handlu, biznesu czy spotkań zespoły poprzemysłowej zabudowy trudno objąć wzrokiem.

W szybkim tempie pomiędzy kroplami deszczu, realizowaliśmy plan zwiedzania. Podziwialiśmy monumentalne fabryczne wnętrza, a w chwilach bezdeszczowych zerkaliśmy na pnące się wysoko ceglaste elewacje. Łódź gościła nas kilka dni pokazując zarówno architekturę historyczną jak i współczesną. Dworzec, który wyróżnia się nie tylko skalą, ale także mieszanką zastosowanych rozwiązań. Szklany dach rozpięty nad całą halą, wsparto na ścianach ukształtowanych na wzór starych kamienic.

Opuszczamy dworzec wspinając się stromym wyjściem w kierunku Bram Miasta, dwóch piętnastopiętrowych nowo wybudowanych o cortenowo – szklanych elewacjach. Mimo wiejącego wiatru udaje nam się wznieść drona i spojrzeć na cały kompleks obiektów z innej perspektywy.

 

. . .

 

1/3   Centrum Biznesowe Brama Miasta . ul. Kilińskiego . Łódź

1/3   Dworzec Fabryczny . ul. Kilińskiego . Łódź

1/2   EC 1 . ul. Barbary Sass-Zdort . Łódź

 

. . .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.